Добредојдовте на нашата компанија

детали за

 • Kamroller стакло Annealing ролери

  Kamroller стакло Annealing ролери

  Краток опис:

  Подобрување на квалитетот и намалување на трошоците за значително намалување на акумулација на сулфат, тоа е можно да се постигне подобрување на квалитетот на стакло и намалување на стапката на старо во споредба со челик ролери. Сплотена силика ролери има исклучително ниска топлинска спроводливост и е најдобар избор за контрола на процесот на annealing, овозможувајќи им на ниски деформација стакло без microcracks и ниска стрес или дури и стакло лента. · Мазна површина, лесно да се третираат калај или калај оксид фу ...

 • Силикон челик дното annealing ролери

  Силикон челик дното annealing ролери

  Краток опис:

  Користат во производството на високо квалитетни силикон челични лимови силикон челик annealing ролки се погодни за барајќи annealing процеси како што се производство на челик. Тоа се користи за извршување на операцијата annealing на висока температура силиконски лим, а опсегот на температура 600-950 ° C. маса ролери е дизајниран да ги задоволи барањата на процесот и се користи во комбинација со комерцијален патентиран крајот вратило технологија Kamroller, да обезбеди непречено и предвидливи испорака. И на површината r ...

 • Сплотена Силика ролери за автомобилски делови annealing печка

  Сплотена Силика ролери за автомобилски делови изпичам ...

  Краток опис:

  Во автомобилската индустрија, Kamroller нуди широк спектар на прецизноста на компоненти и производи. Поради висока механичка сила и одлична термодинамика и електрични својства на керамика, автомобилски производители и производителите на авто делови се повеќе ги користат керамички материјали, наместо на металите. Ние работиме со нашите клиенти да се развијат сигурни, трајни и ниски компоненти на трошокот. Ние ги доставуваме ролки за печат печки и автомобилски делови, производство на лесни автомобилски делови т ...

Избрана Производи

ЗА НАС

KAMROLLER® е водечки светски производител на високо-технолошки керамика од 1988 година Во САД и Кина, фабрики и институции се обезбедат квалитетни производи и услуги на клиенти од целиот свет.

WhatsApp Онлајн Chat!